Úvodní stránka » Kontaktní formulář

Kontakt

Sháníme:

Jakékoliv dobové a pozdější snímky objektu a jeho okolí. Informace od pamětníků o tom, co se dělo s objektem a  jeho okolím od počátku výstavby až do současnosti. Vše co se pojí k novodobé historii Broumovska a Náchodska.

Vítány jsou jakékoliv finanční či materialní dary, pomoc při pracovních akcích a hlavně Vaše milé návštěvy v naší přítomnosti na objektu!

KVH T-S 19 Turov z.s.
Telefon: +420606236799
E-mail:

t-s19@t-s19.cz

Zvýrazněné položky jsou povinné.

Odolnost: II
Kubatura: 1.290m3
Betonáž: 12. - 15.5. 1938
Osádka: 29 mužů
Němec. označení: Werk 1
Výkres: Ing. Jan Kreidl
Firma: Ing. Josef Filip, Praha XIX.

 


 

Německý sympatizant SdP:

Vůdce učinil pro sudetské Němce tvrdá opatření. Díky jeho velkému příteli Mussolinimu, anglickému premiérovi Chamberlainovi a francouzskému ministerskému předsedovi Daladierovi se podařilo zastavit vítězné tažení Čechů a vykázat je za vytyčené závory.

www.mobilisace1938.cz

 


 

Henleinovci využívají zákeřnou a podlou taktiku. Převlékají se do ukořistěných uniforem finanční stráže a četnictva, ve kterých se pak bezpečně přiblíží k našim stanovištím a z bezprostřední blízkosti na nás zahajují palbu.Novinky

10. Výročí rekonstrukčních prací

18. 6. 2019

80. let od výstavby objektu T-S 19

13. 4. 2018

Stůj, nebo střelím !

15. 8. 2017

archív

Desátník čs. hraničářského pluku:

2.října 1938 - Teprve po naléhavých prosbách vyšších velitelů, hlavně však velitele našeho praporu, začali jsme pevnost neradi vyklízet. Všechny věci, které nešly demontovat, jsme zničili – nenechali jsme na místě nic, co by jim mohlo posloužit. Zbraně, zařízení, munice a proviant byly naloženy a odvezeny do vnitrozemí. Byli jsme svědky toho, jak poručík hodil svou brigadýrku pod nohy přítomnému majorovi se slovy, že nechce být důstojníkem, který zbaběle utíká...

www.mobilisace1938.cz


 

Člen družstva SOS:

2.října 1938 - Dnes se odehrál zcela ojedinělý incident. Dva ozbrojení ordneři, kteří záměrně provokovali naše ustupující jednotky, byli zajati a odzbrojeni skupinou záložníků, kteří je odvedli do lesa a v odvetě za vraždu dvou finančníků v Dolním Gruntu je bez milosti zastřelili. Byl z toho pak velký průšvih!

www.mobilisace1938.cz